Aldaker            
 HISTORIA POWSTANIA HODOWLI
i naszej przygody z kotami maine coon

        W naszym domu zawsze były zwierzęta. Były to przede wszystkim psy i różnej maści gryzonie. Często niechciane wyrzutki ludzkiego społeczeństwa, ale nigdy w naszym domu nie było kota. Przedziwnym zbiegiem okoliczności, kot jednak pojawił się w naszym domu. A wszystko zaczęło się od pozornie błahej rozmowy.

        Był rok 1998, siedziałam z moją koleżanką na wykładach, wykładowca przynudzał, a my z braku rozrywki rozpoczęłyśmy pogawędkę o... psach. Nagle moja koleżanka stwierdziła, że jej dobra znajoma hoduje maine coon'y. To takie duże koty - dodała. KOTY!!! No świetnie, ale co mnie koty interesują? - odpowiedziałam. Taki Dog de Bordeaux.....to jest dopiero.... - rozmarzyłam się nieco. Chwilę później padło kolejne zdanie: "Ale wiesz, maine coon, to naprawdę DUŻY KOT, a ty przecież lubisz DUŻE PSY". Taaak psy lubię ale koty....? I tak zakończyła się moja najważniejsza rozmowa o psach, a raczej o kotach, a nazwa maine coon zatarła się w mej pamięci:)

        Upłynęło kilka lat. Nadszedł czas, kiedy nasza bokserka zaczęła gasnąć. W dniu, kiedy odeszła po tęczowym moście, prosiłam ją, by nam przysłała kogoś na swoje miejsce.
        Kilka dni później zadzwonił telefon - dzwoniła moja koleżanka ze studiów - "mam coś dla Ciebie, przyjeżdżaj!". Okazało się, że czekał na nas ... MAINE COON!!! Prześliczne srebrne stworzenie z puchatym ogonem i ogromnymi oczami.
        Tego wieczoru, mój mąż triumfalnie ściskając wiklinowy koszyk z kotem, wkroczył w progi naszego domu. I tak nastała ERA KOTA, a mały srebrny maine coon zawładnął naszymi sercami:)

        Jakiś czas później zapadła decyzja o tym, że założymy hodowlę. W grę wchodziła tylko jedna rasa - oczywiście olbrzymi, majestatyczny, łagodny, puszysty maine coon. Podjęliśmy rozmowy z wieloma hodowcami w kraju i zagranicą. W końcu zdecydowaliśmy, że sprowadzimy koty z zagranicy. Po długich poszukiwaniach przyjechał do nas drugi maine coon - kocur Goran z Węgier i tuż po nim kotka Ulietta z Czech. Jesienią zaś, spodziewamy się kolejnych kocich domowników:) Niebawem, nasza młodzież wystartuje na swoim pierwszym Show.
        Trzeba przyznać, że koty wprowadziły wiele radości i uśmiechu do naszego domu. Siedząc wieczorami przy kominku, słuchając ich mruczenia i patrząc jak wspaniale się relaksują, dziękujemy losowi, za tak cudowne stworzenia.


ALDAKER*PL - MAINE COON CATTERY

        Hodowla kotów rasowych Aldaker*PL zarejestrowana jest w Felis Polonia / Cat Club Sopot, które przynależy do największej organizacji międzynarodowej FIFE. W naszej hodowli znajdują się tylko koty maine coon.
        Jesteśmy małą hodowlą mieszczącą się pobliżu Trójmiasta. Nasza przygoda z kotami rasy maine coon rozpoczęła się w kwietniu 2001 r. W 2004 r dostaliśmy przydomek hodowlany Aldaker*Pl. Hodowla prowadzona jest w warunkach domowych. Niezwykle istotny jest dla nas charakter i temperament kociąt, dlatego nasze koty żyją razem z nami w domu i zawsze mają stały kontakt z człowiekiem. Są pełnoprawnymi członkami rodziny i aktywnie uczestniczą w naszym życiu, towarzysząc nam we wszystkich czynnościach. Celem naszej hodowli jest wyhodowanie zdrowych, silnych i doskonałych w typie maine coon'ów.
        Wszystkie nasze zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną najlepszej lecznicy w Gdańsku. Nad ich zdrowiem i życiem czuwa zespół lekarzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają nas w naszych działaniach. Dzięki nim i ich wsparciu udało nam się przetrwać chwile trudne, kiedy nasze zwierzęta chorowały i kiedy musiały odejść.

        Szczególnie gorące podziękowania chcielibyśmy złożyć Dance i Ani - lekarzom, którzy zawsze służyli nam pomocą, bez względu na czas.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!


Jowita


Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 r.
All rights reserved. Copyright Aldaker*PL 2004